Ensinger BAU 2017’de metal pencere, kapı ve cepheler için yüksek izolasyon sağlayan yeni ısı yalıtım profilini tanıttı

lambda optimize ısı yalıtım profili: insulbar’dan

Plastik uzmanı, dünyanın yapı sektöründe lider fuarında metal çerçevelerin termal ayrımı konusunda gelecek nesli takdim edecek. Yeni yalıtım profilinin özelliği: Özel malzeme yapısı sayesinde çok düşük bir lambda (termal iletkenlik) değeri sağlıyor oluşudur. “Yeni ürünün karakteristik özelliği içindeki gözenekli ve kapalı hücre yapısıdır. Gözenekler sayesinde malzemenin yoğunluğu, bu sayede de yalıtım bariyerinin ısı iletkenliği azltılmıştır ve böylece kusursuz yalıtım sağlar” diyen insulbar Yatırım Yönetimi Müdürü Dr. Michael Möller: “Bu nedenle özellikle yalıtım etkisi konusunda çok büyük beklentilerin olduğu özel profillerde kullanılacaktır.” diye de ekledi.

Gözenekli insulbar ısı yalıtım profili yeni bir malzemeden üretiliyor ve şu anda DIN EN 14024 standardına göre uygunluk kontrolünde bulunuyor. Özel bir imalat prosesi ısı yalıtım bariyerindeyalıtım çubuğunda kapalı, münferit gözenekleri üretir. Ürünün kendisi Ensinger Patentine EP1242709 (B2) dayanmaktadır. Profilin yüzeyi kompakt ve düz kalmaya devam eder.

Ensinger pencere, kapı ve cephe imalatları için yüksek ısı yalıtımı sağlayan yalıtım profilleri üreten ve geliştiren lider firmalardan biridir. Alman firma, 1977 yılında ısı yalıtımlı metal sistemler için dünyanın ilk plastik ısı yalıtım profilini icat etti ve bununla piyasada bir devrim yarattı. Günümüzde bu plastik uzmanının yalıtım bariyerleri dünyanın her yerinde başarıyla kullanılmakta ve sürekli olarak iyileştirilmektedir. Bununla birlikte Ensinger’in pek çok inovasyonu metal pencerelerin, kapıların ve cephelerin termal bölümlenmesini büyük ölçüde etkiledi.

Daha fazla bilgi için: lambda optimize insulbar LO

2017-10-17T09:16:34+00:00Kasım 12th, 2016|pencereler|2 Comments

2 Comments

  1. Hikmet Gülmez 15 Mayıs 2017 at 2:18 PM - Reply

    Standart profiller olarak üretilecek mi? Yoksa sadece özel kalıp mı var?

    • oguzhanerol 4 Ağustos 2017 at 10:17 AM - Reply

      Sadece özel kalıplar, yani özel geometriler mevcut.

Leave A Comment