Beşikten Beşiğe Materyal Sağlık Sertifikası nedir?

Materyal Sağlık Sertifikası, üreticilere kimyasal olarak optimize edilmiş ürünlere yönelik güvenilir iletişim kurulmasını sağlamak amacıyla Beşikten Beşiğe Sertifikalı Ürün Standardı’nın geniş ölçüde kabul görmüş materyal sağlık değerlendirme metodolojisini kullanmaktadır. Materyal sağlık sertifikası, sanayi ve tüketicilerin konuya artan ilgisini şu şekilde destekliyor:

  • Ürünlerdeki ve tedarik zincirindeki kimyasal maddeler hakkında daha fazla bilgi
  • Endişe uyandıran kimyasallardan kaçınma ve doğası gereği daha güvenli kimyasallara geçme
  • Yeşil kimyaya yönelik sürekli iyileştirme taahhüdü

insulbar’dan Beşikten Beşiğe (Cradle to Cradle) Materyal Sağlık Sertifikası

Ensinger’in metal pencere, kapı ve cephe çerçeveleri için ısı yalıtım profilleri sadece binaların enerji verimliliğini artırmıyor, aynı zamanda en yüksek sürdürülebilirlik standartlarını da karşılıyor. Beşikten Beşiğe (Cradle to Cradle) Ürünler İnovasyon Enstitüsü’nün talep ettiği kriterlere göre test edilen insulbar, ESP çeşidi ile Materyal Sağlık Sertifikası gümüş düzey, standart materyali REG ile ise altın düzey olarak olarak ödüllendirilmiştir.

Beşikten Beşiğe Materyal Sağlık Sertifikalı insulbar yalıtım profilleri

Beşikten Beşiğe Materyal Sağlık Sertifikalı insulbar yalıtım profilleri

Bir ürünü gerçekten sürdürülebilir yapan nedir? Döngüsel ekonominin lideri kabul edilen Alman kimyacı ve proses mühendisi Prof. Dr. Michael Braungart bu soruya bir cevap buldu: Kaynak döngüsünde tam bir dönüşüm olması için tüm bileşenler ve üretim çevreye ve sağlığa zararsız olmalıdır. EPEA gibi test enstitüleri tarafından yapılan ürün değerlendirmesi, beşikten beşiğe (cradle to cradle) tüm değer zincirini kapsar.

Ensinger’de Araştırma ve Materyal Geliştirme Bölümü’nden Dr. Michael Möller, “Denetleme sırasında ürün içinde kullanılan tüm materyaller, kimyasal bileşenleriyle birlikte, bilimsel olarak ayrıntılı olarak değerlendirilir ve her iki yılda bir değerlendirme tekrar edilir” diyor ve ekliyor: “Başarılı sertifikasyonumuz ile Beşikten Beşiğe Materyal Sağlık prosedürü, yenilikçilik, şeffaflık ve sürdürülebilirlik konusundaki taahhütlerimizi ve aynı şekilde pencerelerini, kapılarını ve cephelerini geliştirmek için insulbar kullanan müşterilerimizin taahhütlerini belgeliyor.”

Insulbar REG, Materyal Sağlık kategorisinde altın düzey sertifika ile ödüllendirildi. Cam lifleri ile güçlendirilmiş ve son derece dayanıklı evrensel standart profilimiz insulbar REG, tüm metal çerçeve profilleri için uygundur. Verimli toz boyama performansı için elektrostatik olarak optimize edilmiş profillerimiz insulbar ESP ise Materyal Sağlık kategorisinde gümüş düzey seviyesinde sertifika aldı. Halihazırda insulbar RE için Çevresel Ürün Bildirgesi (EPD) olduğu gibi, Cradle to Cradle Materyal Sağlık Sertifikası, binaların LEED ve benzeri sertifikasyonları için ek faydalar sağlar.

Daha fazla bilgi için web sitesine gidin: www.insulbar.de/tr ve http://www.c2ccertified.org/

2018-01-07T14:49:20+00:00Mayıs 29th, 2017|pencereler|0 Comments