Hangi Uw ve Uf değerleri hangi pencere çerçeveleri ile sağlanır?

Özellikle alüminyum pencere tasarlayan firmaların tasarım aşamasında oldukça işine yarayacak yeni bir uygulamayı tanıtmak istiyorum.

insulbar bulucu

İnternet üzerinden ulaşabileceğiniz bu uygulama, Uf (çerçevenin ısı geçirgenlik katsayısı) ve Uw (penecere ısı geçirgenlik katsayısı), pencerenin açılma türü, görünüm derinliği, görünüm genişliği, yalıtım derinliği gibi değerlerin birini yada birkaçını kullanarak yapacağınız filtrelemelerle ne tür bir pencere detayına ihtiyacınız olduğunu sorgu sonuçlarında karşınıza getiriyor. Dahası, bu detaylardan istediğinizi seçerek o detayı oluşturmak için gereken insulbar ısı bariyerlerinin hangileri olduğunu da görebiliyorsunuz.

İkinci bir yol da, planlanan sistem kesiti üzerinden değil de doğrudan ısı yalıtım profilinin geometrisi üzerinden arama yapmak isterseniz ana ekranda geometri sekmesini seçmeniz ve ısı yalıtım profilinin geometrisi ile ilgili sorulara yanıt vermeniz gerekir. Conta yuvası var mı? Isı yalıtım profili üzerinde bayraklar var mı? Isı bariyeri ayaklarında coex misina var mı? Isı yalıtım bariyerinin ayaklarını sıkıştıran alüminyum profildeki çekicin uzun yada kısa tercih edilmesine kadar, filtrelemenizi kolaylaştırmak için tüm ayrıntılar var.

Hangi yöntemi seçerseniz seçin sonunda ihtiyacınız olan ısı yalıtım bariyeri ile ilgili olan tüm teknik bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Üstelik kayıtlı kullanıcı iseniz bu bilgileri bilgisayarınıza indirebiliyor hatta bu profil ile ilgili aranmak için fiyat sorgusu oluşturabiliyorsunuz.

Ensinger’in insulbar-finder uygulaması, pencere sistemlerinin yalıtım değerlerinin iyileştirilmesinde tasarımcılara kolaylık sağlıyor ve online olarak hızlıca sisteminizin ihtiyacı olan doğru ısı yalıtım profiline götürüyor. Seyahat halindeyken bile kullanabilirsiniz.

Modern metal pencere, kapı ve cephelerden beklenen koşulların çok yönlü olması nedeniyle yeni bir sistem geliştirmek zahmetli ve karmaşık bir süreçtir. Bu süreçte tasarımcılar, uygun termal bölümlemeyle ilgili bilgileri artık insulbar-finder sayesinde öğrenmektedirler.

www.insulbar-finder.de/tr web sitesine ister akıllı telefondan, ister tabletinizden yada isterseniz PC’nizden bağlanabilirsiniz.

Üstelik tüm sayfalar tamamen Türkçe!