insulbar ısı yalıtım bariyeri

Ensinger GmbH firması, alüminyum başta olmak üzere metal pencere, kapı ve cephe sistemlerinin termal bölümlenmesinde kullanılan ısı yalıtım profillerinin dünya çapında lider geliştirici ve üreticilerdendir. insulbar markası çatısında sunulan bu ısı yalıtım profilleri (bariyerleri) metal çerçevenin iç ve dış kabukları arasında termal bölümleme gerçekleştirir.

insulbar profillerine sahip metal çerçeveler enerji tasarrufu ve ısıtma veya soğutma maliyet tasarrufunda size en iyi değerleri sunar. Bununla birlikte insulbar profilleri her açıdan azami kalite kriterlerini yerine getirir. 40 yılı aşkın bir süredir uluslararası alanda başarıyla kullanılmaktadırlar.

ısı yalıtım bariyerleri

Boyutsal olarak bakıldığında standart ısı bariyerlerinin yükseklikleri 10 mm ile 52 mm arasında geniş bir yelpazede bulunmaktadır. Yükseklik arttıkça yalıtım iyileşir.

insulbar® termal bariyerlerinin ilk bakışta avantajları:
– ihtiyacınıza özel tasarlanan profiller
– ekonomik
– kurulum ve montajda güvenilir kullanım
– kimyasallara, deterjanlara ve diğer işlemlere dayanıklı
– ideal enerji tasarrufu için yüksek ısı yalıtımı
– bireysel destek
– tasarımda, malzeme seçiminde, üretimde ve lojistikte yetkin tavsiyeler

insulbar standart profil kataloğu senede iki kez yenilenmektedir:
insulbar standart profil kataloğu

Metal pencere, kapı ve cephelerde mükemmel ısı yalıtımı için insulbar

insulbar Türkiye

Isı yalıtım bariyerleri ile ilgili her türlü teknik ve ticari taleplerinizde size yerinizde ve hızlı destek için Türkiye’deyiz. İletişim bilgilerimiz:

Oğuz Han Erol
insulbar Uygulama Uzmanı

Telefon: +90 549 654 6489
E-Posta: [email protected]
Linkedin: https://www.linkedin.com/in/oguzhanerol

insulbar Finder

İnternet sayfasında sadece birkaç tuşa basarak insulbar standart kataloğundan ihtiyacınıza en uygun ısı yalıtım profilini bulun.
Uw, sistem görünüm derinliği, ısı bariyeri yüksekliği ve geometrisi gibi özelliklere göre filtrelemeler yaparak size en uygun ısı bariyerine karar verin ve seçtiğiniz ısı bariyerleri için teknik bilgi ve çizimlere kolayca ulaşın.
Sistem geliştirmek hiç bu kadar hızlı olmadı!    insulbar Finder

insulbar ürün sınıfları

Modern alüminyum pencere, kapı ve giydirme cephelerde kullanılan ısı yalıtım bariyerleri (ısı yalıtım profilleri) için gereksinimler zaman içinde çeşitlendi. Bu ihtiyaçları karşılamak için Ensinger, uygulamaya özel çözümler sunan TECATHERM özel amaçlı plastiklerini sunuyor. Uygulamaya özel çözümlere örnek olarak aşırı mekanik yüklere dayanım, daha verimli ısı yalıtımı, sürdürülebilirlik yada yangından korunma gibi ihtiyaçlardan birinin diğerlerine göre öncelikli olmasını gösterebiliriz.

insulbar High Performance: Yüksek mekanik gereksinimler için iyileştirildi
insulbar® High Performance profilleri (Yüksek Performans Profilleri) üstün mekanik özelliklere sahiptir ve yüksek rijitlik ve yük taşıma kapasitesinin istendiği her yerde kullanılırlar. Her türlü uygulama için insulbar REG cam elyaf takviyeli üniversal profilin yanı sıra, uzun cam elyaf lifleri ile dayanıklılığı ve rijitliği arttırılmış insulbar LGF profilleri cephe baskı, cephe kaset profili, cam tutma profilleri için idealdir. High Performance profilleri istenmesi halinde arttırılmış cam elyaf oranı ve polipropilen uyarlaması ile de teslim edilebilir.

insulbar Yüksek Verimlilik: yüksek verimli termal yalıtım – daha iyi ısı yalıtımı
Low-E film kaplı insulbar LEF ısı yalıtım bariyerleri yüksek verimlilik sağlar. Yalıtım köpükleri ekstra bir üretim aşamasıdır. Zaman kaybettirir. Yalıtım köpükleri yerine insulbar LEF kullanılarak ısı yalıtım kabiliyetinin arttırılması, üretim süreçlerinde büyük kolaylık sağlar. insulbar LEF ısı bariyerleri üstün Uf değerlerini garanti eder. Bu profiller özellikle düşük enerji ve pasif ev sektöründe yepyeni bir standart belirlediler.

insulbar Yüksek Sürdürülebilirlik: Çevrenin korunması ve sürdürülebilirlik için iyileştirildi
insulbar RE %100 geri dönüşümlü poliamit henüz daha imalat aşamasında enerji ve değerli kaynak tasarrufu yapar. Bu özelliğinin Çevresel Ürün Deklarasyonu (EPD) tarafından onaylanmış olması eko-sertifikalı binaların yaşam döngüsü değerlendirmesi hesaplanırken önemli fayda sağlar. insulbar RE yalıtım profilleri uygulamada da önemli maliyet ve enerji tasarrufu sağlar.

insulbar Yüksek Direnç: Yangına, aleve dayanıklı
Özellikle kamu binalarında gerekli olanlar gibi termal olarak ayrılmış enerji tasarruflu yangından korunma sistemleri söz konusu olduğunda insulbar FS (Yangın Durdurma) profilleri ideal bir çözüm sunar. Bu yangından koruma profilleri kesiksiz yapıdaki lifler tarafından güçlendirilmiş ve alev geciktirici ve erimeme özelliklerine sahiptir.

Ensinger özel gereksinimler için farklı özellikte profiller de sunar. Örneğin:

insulbar ESP + kumlu yüzey

daha iyi elektrostatik toz boyama performansı için insulbar ESP ve kumlu yüzey

insulbar ESP

Elektrostatik olarak modifiye edilmiş malzemeden imal edilen ısı yalıtım profili insulbar ESP, alüminyum profilin elektrostatik toz boyama işlemi sırasında renk partiküllerini daha iyi çekmesini sağlar.

Pencerelerin, kapıların ve cephelerin metal çerçevesini mükemmel boyamak için çok ince toz partikülleri kullanılır. Bu partiküller elektrostatik olarak ters yüklü hale getirilen yüzeylere yapışırlar ve fırınlandıktan sonra bir boya tabakası oluştururlar. Metal ve plastiğin birlikte boyandığı durumlarda farklı iletkenliğe sahip bu 2 malzemenin de toz partiküllerini çekebilmesi önemli bir özelliktir.

Özel olarak “birlikte kaplama” denilen yöntem için plastik uzmanı Ensinger firması, elektrostatik açıdan optimize edilmiş malzemeden insulbar ESP ısı yalıtım profilini geliştirmiştir. TECATHERM 66 ESP plastiği boya partiküllerini konvansiyonel, daha düşük iletkenliğe sahip poliamite göre daha iyi çeker ve bu sayede eşit bir boya tabakası olmasını sağlar. Özellikle görünür ısı yalıtım profiline sahip metal konstrüksiyonlarda ve zor kaplanan özel çözümlerde insulbar ESP kaliteli mükemmel bir görünüm sağlar.

ısı bariyeri için daha iyi elektrostatik toz boya performansı: insulbar ESP + kumlu yüzeyli insulbar

ısı bariyerlerinin elektrostatik toz boya performansı için: insulbar ESP + kumlu yüzey

kumlu yüzey (pürüzlü yüzey, ing: dust blasting)
Optimal boya tutunması için Ensinger insulbar ESP ısı yalıtım profillerini ayrıca “pürüzlü yüzey” ingilizce adıyla “dust blasting” özelliğiyle istemekte fayda vardır. Toz püskürtmede yalıtım profilinin yüzeyindeki pürüzleştirme sayesinde yüzey gerilimi yaklaşık 70 mN/m değerine yükselir. Karşılaştırma için: Konvansiyonel Poliamit 66 profilleri yaklaşık olarak 30 mN/m’ye sahiptir, ancak güvenli bir boya tutunması için yüzey geriliminin 50 mN/m değerinden yüksek olması tavsiye edilir.
insulbar ESP ‘nin farkı modifiye edilmiş bileşik kullanılmasıyken, kumlu yüzey uygulaması (dust blasting) yüzey üzerine uygulanan bir işlemdir. Bu 2 özellik ayrı ayrı istenebileceği gibi en iyi toz boyama performansı için kumlu yüzey uygulanmış insulbar ESP profillerini tavsiye ederiz. insulbar ESP profilleri, diğer tüm insulbar izolasyon profilleri gibi 200°C’ye dayanıklıdır.

insulbar LUB

sürtünmesi azaltılmış profillerdir. Örneğin: poliamit tij profilleri

insulbar LO

yeni insulbar LO ısı yalıtım profilinin termal iletkenlik değeri sadece 0.18 W/m*K

insulbar LEF

insulbar LEF: Köpüğün alternatifi olarak Low-E folyo

insulbar LEF

Ensinger firması, pencerelerin, kapıların ve cephelerin termal bölümlenmesini güçlü ısı yansıtıcı folyo ile optimize ediyor.
Ensinger firması, ısı yalıtımı sağlayan özelliklerini iyileştirmek amacıyla kendini ispatlamış insulbar yalıtım profilini yeni teknolojiyle daha da geliştirdi. Low-E folyo (LEF) bu yeni ürüne adını veriyor: insulbar LEF. Isı yalıtım profilindeki uzantıların üstüne kaplanan bu folyo, pencere, kapı ve cephelerin alüminyum çerçevesinin iç ve dış kabuğu arasındaki ışımayla olan ısı yayımını yansıtır. Termoslarda aynalı iç yüzeyin sıcaklığı yansıtarak uzun süre koruması ile aynı prensipte çalışır.

insulbar LEF, ısı yalıtımlı köpüğün basit bir alternatifidir. insulbar LEF kullanıldığında, tıpkı köpükle olan ısı yalıtım profillerinde olduğuyla aynı Uf değerleri elde edilir, hatta çoğunlukla daha da iyidir. Low-E folyonun emisyon derecesinin nominal değeri ε = 0,03 (EN 12898 ve EN ISO 10456). Bu ε  değeri EN ISO 10077-2 uyarınca yapılan hesaplamalarda kullanılabilir ve ift Rosenheim Pencere Teknolojileri Enstitüsü’nce verilen test sertifikası ile onaylanmıştır.

Pencere ve kapı sistemleri üreticileri mevcut ve yeni tüm bayraklı insulbar profillerinde Low-E folyoyu opsiyonel olarak kullanabilir. Avantajı: Sadece tek bir bütünsel profil tasarımına ihtiyaç vardır. Böylece ilave ekstrüzyon için maliyetler düşer. Aynı zamanda geometri değiştirilmeksizin farklı pazarlardaki ulusal koşullar yerine getirilmektedir.

insulbar LEF folyolanmış bayrak ile teslim edilir ve köpüğün aksine doğrudan – maliyeti yüksek ilave işlemler olmaksızın – işlenebilir. insulbar LEF 200°C’ye kadar ısıya dayanıklıdır, bu ısıyı 20 dakikaya kadar sabit tutar ve böylece birleşikte toz kaplamasına izin verir. Standart anodizasyon da keza mümkündür. Köpük kullanımına alternatif olarak insulbar LEF böylece ciddi bir proses kolaylığı sağlamaktadır.

insulbar RPT

Standart insulbar profilleri kataloğundaki geometrilerin dışına çıkıp size özel bir profil tasarlayabiliriz. Bu durumda, seri üretim kalıbı üretmeden önce, daha düşük maliyetli olan bir hızlı prototiplendirme kalıbı ile tasarımınızı test etmek isteyebilirsiniz. 100 metre civarında profil alınabilen bu yöntemle tasarımınızı test eder, mock up aşamasını hızlandırabilir ve tasarımda değişiklikler yapılabilmesine imkan vermiş olursunuz

İlginizi çekebilecek diğer konular için:

ısı yalıtım bariyeri nedir?

Poliamit / PVC ısı bariyeri farkı nedir?

Alüminyum profillere ısı bariyeri nasıl takılır?

Alüminyum profillere diş açmanın önemi nedir?

EN 14024 standardı

Poliamit yalıtım profili teknik özellikleri

Lambda optimize ısı bariyeri

Bu site insulbar’ın resmi sitesi değildir. insulbar hakkında daha fazla ve en güncel bilgi için www.insulbar.de/tr adresini ziyaret ediniz.