Metal çerçeveler için lambda optimizasyonlu yalıtım profili:

insulbar LO

Ensinger, BAU 2017 Fuarı’nda, pencere, kapı ve cepheler için yeni bir ısı yalıtım profili tanıttı: insulbar LO! Bu ısı yalıtım bariyeri ile çerçevenin montaj derinliği değişmezken, 0,18 W/m·K gibi bir lambda değeri sayesinde daha iyi bir Uf değeri; ya da Uf değeri değişmezken daha düşük bir montaj derinliği elde edilebiliyor.

Büyük cam yüzeyler, dar çerçeveler, yüksek enerji verimliliği: Müteahhitleri ve mimarların bu istekleri özellikle alüminyum çerçevelerle yerine getirilmektedir: tabi verimli bir termal ayrım önkoşulu ile. Metal çerçevelerin dış ve iç kabuğunu ayıran yalıtım plastiklerinin mucidi Ensinger, şimdi bir adım daha ileri gidiyor.

Plastik uzmanı Ensinger’de Yapı Malzemeleri Bölüm Müdürü Jan Danger, “Yalıtım profilinin ısı iletkenliğini yüzde 40 daha azaltmayı başardık” dedi ve ekledi: “Lambda optimizasyonlu insulbar LO ile, yalıtım özellikleriyle ilgili en yüksek talepleri daha kibar çerçevelerle karşılamak mümkün.

Yeni insulbar LO’nun yalnızca 0,18 W/m·K değerindeki termal iletkenliğinin (λ), dolayısıyla artan yalıtım etkisinin anahtarı, pürüzsüz düz bir yüzeye sahipken, gözenekli (boşluklu) bir çekirdeğe sahip oluşudur. Cam lifi takviyeli polimer bileşiği (PA 66 ve PPE) içinde mikroskobik küçüklükte, kapalı gözenekler (boşluklar) bulunmaktadır.

DIN EN 14024 standardına uygun

Bu özel yapı Ensinger tarafından patenti alınmış bir yöntem sayesinde mümkündür. Bu sayede yalıtım özellikleri iyileştirilir, ayrıca yalıtım bariyeri dolu malzemeye göre daha hafiftir. DIN EN 14024 standardının Enine çekme dayanımı ve kayma dayanımı ile ilgili kriterleri aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere rahatlıkla yerine getirilmektedir. (ift Rosenheim test raporu)

İhtiyacınıza uygun hassas toleranslı geometriler

Şekilleri hassasiyetle seçilen insulbar LO profilleri geleneksel geometriler ile birlikte özel uygulamalar için de mevcut. Sözgelimi LEF versiyonu, profil bayraklarında bir Low-e folyo yardımıyla ışıma sebebiyle olan enerji kayıplarını en aza indirir. Her zaman olduğu gibi, insulbar LO profilleri ısı bariyeri montajı yapılmış profillerde eloksal ve elektrostatik toz boyama işlemine imkan sağlar.

low lambda profil

Boşluklu yapıda profil teknolojisi

insulbar LO: Ensinger’in yüzeyi düz ve pürüzsüz, içi gözenekli yeni yalıtım profili metal çerçevede verimli bir ısı yalıtımı sağlar.

boşluklu yapıda profil teknolojisi

Rakiplerinizden ayrışın!

Küçük lambda, büyük avantajlar: İçinde Ensinger’in insulbar LO yalıtım profilleri olan pencere sistemleri, yüksek bir yalıtım verimliliğine sahiptirler ve bu nedenle daha düşük montaj derinliklerine imkan verirler.

Ayrıntılı bilgi için bakınız:  insulbar LO

minimum lambda profil

Daha iyi ısı yalıtımı ve daha dar çerçeveler

Normal yalıtım profiline (λ = 0,3 W/m•K) kıyasla insulbar LO % 40 daha düşük bir ısı iletkenlik değerine (λ = 0,18 W/m•K) sahiptir. Ensinger bu sayede daha iyi Uf değerlerine ve/veya düşük montaj derinliklerine sahip pencere sistemlerine imkan sağlar.

insulbar lo standart bariyer lambda karşılaştırması